Назад

Укладаємо договір страхування – 7 кроків відповідального споживача

3 хв. читати

1

Хочете оформити договір страхування? Перед тим, як довірити свої гроші страховику, варто звернути увагу на таке.

Крок 1. Оберіть страховий продукт, що відповідатиме вашим потребам. Перед тим, як зробити вибір, ознайомтеся з повною інформацією про страховий продукт.

Крок 2. Дізнайтеся про наявність ліцензії у страхової компанії або поцікавтеся інформацією про страхового посередника, який пропонує вам укласти договір страхування. Якщо  обирати страхову компанію вимогливо, то варто дізнатися про стан її фінансових показників: розмір статутного фонду, обсяг резервів тощо.

Перевірити інформацію щодо ліцензій страхових компаній можна за посиланням. 

Крок 3. Дослідіть онлайн-ресурси страхової компанії. Вебсайт страховика повинен містити чітку та актуальну інформацію про страхову компанію, її власників, керівництво, звітність, страхові продукти, які вона пропонує.

Крок 4. Вивчіть рейтинги страхових компаній від незалежних агентств. Вони дають змогу оцінити страховиків за основними фінансовими показниками.

Крок 5. Порівняйте вартість та умови страхування обраного страхового продукту у різних страхових компаніях. Найдешевша пропозиція – не завжди найкращий варіант.

За низьким тарифом може приховуватися ненадійна компанія. Дешевими також можуть бути страховки, що мають довгий список винятків і обмежень, через які вам цілком законно можуть відмовити у страховій виплаті.

Крок 6. Зверніть увагу на асистуючі компанії. Поцікавитися переліком лікарень для здійснення медичного страхування, наявністю СТО та евакуатора, з якими співпрацює страховик, в разі автострахування, співпрацею з міжнародними партнерами для оформлення страхування під час виїзду за кордон тощо, тобто всіма тими структурами, послугами яких доведеться користуватися в разі настання страхового випадку.

Крок 7. Уважно вивчіть договір страхування. Усі важливі умови страхування прописуються в договорі. Не варто, не прочитавши, ставити свій підпис – уточніть усі деталі, які не розумієте.

blockquote-icon
Пам’ятайте, протягом 30 календарних днів з дня укладення договору ви можете відмовитися від його оформлення без пояснення причин.

Винятками можуть бути ситуації, якщо договір страхування діє менше зазначеного терміну або страховику було повідомлено про настання події, що має ознаки страхового випадку за цим договором страхування.

Перед тим, як укласти договір страхування, дізнайтеся вичерпну інформацію про страховий продукт, страховика чи страхового посередника, щоб прийняти усвідомлене рішення щодо користування страховими послугами та бути впевненим у своєму виборі.

Допоможуть у цьому детальні навігатори для споживачів страхових послуг. Завантажуйте інструкції за посилання нижче та приймайте ефективні фінансові рішення.

Non-life cтрахування – це договори страхування інші, ніж страхування життя. Наприклад, до напрямку non-life належать страхування майна, cтрахування здоров’я від нещасних випадків та на випадок хвороби (у тому числі медичне), страхування відповідальності, автострахування тощо.

Договір страхування життя – можливість подбати про себе та своїх рідних, надавши їм фінансовий захист, якщо з вами щось трапиться.

Страхування життя (life-страхування) працює як для накопичення коштів на майбутнє для особливих подій у житті застрахованого, так і для фінансової безпеки в разі настання тяжких хвороб, нещасних випадків чи смерті. Страхові виплати за договором страхування життя забезпечать фінансовий захист бюджету сім'ї, яка залишилася без стабільного доходу після смерті або важкого захворювання застрахованої особи-годувальника.

Детальніше про те, на що варто звернути увагу в договорі страхування, читайте у статтях:
Як обрати надійну страхову компанію?
4 хв. читати
Читати
Як укласти договір страхування без помилок?
5 хв. читати
Читати
Винятки із страхових випадків або чому страхова компанія може відмовити у виплатах?
5 хв. читати
Читати