Люди оформлюють позики, щоб задовольнити важливі повсякденні потреби: купити техніку, меблі, автомобіль, зробити ремонт вдома або просто отримати необхідну грошову суму. Усі ці види позик об’єднує спільна назва – споживчі кредити.

Зазвичай споживчі кредити мають цільове призначення і видаються позичальникам на конкретні цілі на умовах строковості, платності та повернення. Детальніше про особливості споживчого кредитування читайте у статті:
На що можна оформити споживчий кредит?
- На придбання товарів
Вам можуть запропонувати оформити споживчий кредит на техніку, меблі чи інші побутові речі відразу в магазині через фінансову установу, яка є партнером відповідної точки продажу. Варто відрізняти такий кредит від розстрочки, що фінансується за рахунок магазину чи виробника товару. Часто такий споживчий кредит передбачає часткову оплату – аванс.
Розстрочка відрізняється від інших споживчих кредитів тим, що товар, що купується в кредит, є забезпеченням за зобов'язаннями позичальника. Натомість споживчий кредит може бути незабезпечений або забезпечення позики становитимуть інші об'єкти рухомого і нерухомого майна.
- Придбання автомобіля або житла в кредит
Ці види кредитів об'єднує умова внесення авансу та страхування майна, тому що придбаний транспортний засіб або житло є заставою в таких видах кредитування.
- Грошові кошти
Банки пропонують послугу кредитного ліміту на картці або готівку у кредит. Популярний продукт небанківських фінансових установ – “гроші до зарплати”. Ці види кредитів, як правило, мають пільговий період, коли нарахування за користування грошима відбувається за мінімальною ставкою. На відміну від мікрокредиту, споживчий кредит можна взяти на довший строк і виплачувати частинами згідно з графіком.
Перед тим, як оформлювати споживчий кредит, необхідно детально вивчити умови кредитних програм, порівняти пропозиції різних фінансових установ та обрати для себе найкращий варіант.

Обираючи споживчий кредит, потрібно визначитися зі строком кредиту, з’ясувати його повну реальну вартість з усіма додатковими платежами, обрати схему погашення кредиту, перевірити, чи включені додаткові послуги до його оформлення, а також дізнатися про умови дострокового погашення.
Не забувайте, що будь-яка покупка в кредит коштуватиме вам дорожче, ніж оплата її одразу власними коштами.