Назад

Лізинг чи автокредит – у чому різниця та як зекономити на купівлі автомобіля?

3 хв. читати

Купівля автомобіля – це завжди значні витрати, для яких іноді необхідно залучати додаткові кошти. Зробити це можна, придбавши транспортний засіб у лізинг або оформивши автокредит.

blockquote-icon
Лізинг часто називають “фінансовою орендою”. Цей вид фінансових послуг полягає в довгостроковій оренді майна з подальшим правом викупу або поетапним придбанням його у власність.

В Україні фінансовий лізинг регулюється відповідним законом “Про фінансовий лізинг”.

Об'єктами лізингу можуть бути не лише автомобілі, а й інші неспоживчі речі, зокрема промислове чи сільськогосподарське обладнання. Проте саме автолізинг користується найбільшою популярністю. Автомобілі, особливо легкові, швидко втрачають свою вартість. Чим дорожчий автомобіль, тим більше він втратить у відсотковому відношенні цін уже в перший рік експлуатації.

Під час оформлення лізингу в розрахунок оренди закладена й певна амортизація майна: якщо клієнт вирішить викупити автомобіль після завершення терміну договору, то він зможе це зробити з мінімальними витратами для свого гаманця. Якщо ж він захоче змінити транспортний засіб, після завершення дії договору можна укласти інший договір – на новий автомобіль.

image-120
.

Лізинг треба відрізняти від автокредиту. Основна відмінність полягає в тому, що, оформлюючи кредит, позичальник бере у фінансової установи гроші в борг й витрачає їх на придбання певного майна, яке стає його власністю та передається фінансовій установі в заставу. У випадку лізингу покупець виплачує ціну за автомобіль частинами, але транспортний засіб залишається у власності лізингової компанії до завершення виплати. Крім того, витрати на страхування, реєстрацію транспортного засобу та додаткові платежі зазвичай несе лізингова компанія, а клієнт поступово їх компенсує. Тож на початковому етапі здійснення виплат платежі з лізингу будуть меншими, ніж платежі з автокредитування. Що варто врахувати, оформлюючи автокредит, читайте у статті:

Вибір лізингової пропозиції

Порівнюючи пропозиції лізингових компаній, варто звернути увагу на:

  • розмір першого внеску;
  • адміністративні витрати;
  • щомісячні лізингові платежі.

Клієнт повинен одразу сплатити аванс – певну частину вартості автомобіля, який він бере в лізинг. Також доведеться заплатити за адміністративні витрати – оформлення договору фінансового лізингу, реєстрацію транспортного засобу та інші супутні платежі. Впродовж строку дії договору потрібно буде сплачувати лізинговій компанії періодичні лізингові платежі, які складатимуться із суми, яка частково покриває вартість автомобіля, та винагороди лізинговій компанії – це сума, що сплачується за нараховані проценти за кредитом для придбання предмета лізингу та комісії, встановлені лізинговою компанією й зазначені в договорі лізингу (адміністративна комісія, комісія за управління тощо).

blockquote-icon
Врахуйте, що автомобіль має бути застрахований упродовж дії договору фінансового лізингу. Страховий платіж буде частиною суми, яку потрібно буде щомісяця платити лізинговій компанії на користь страховика.

Оформлюючи автомобіль у лізинг, варто потурбуватися про надійного лізингодавця. Послуги фінансового лізингу можуть надавати лізингові компанії, фінансові компанії та банки.

  1. Варто перевірити реєстрацію та ліцензію потенційного лізингодавця. На сайті Національного банку у розділі “Нагляд” ви знайдете дані про ліцензію банківських установ. Завдяки системі КІС НБУ можна здійснити пошук у Державному реєстрі фінансових установ на поточну дату та перевірити інформацію про небанківські фінансові установи.
  2. Відшукайте відомості про “прозорість” фінансової установи – інформація про обсяг наданих послуг і фінансову звітність.
  3. Проаналізуйте цінову політику потенційного лізингодавця. Якщо ціни істотно нижчі за ринкові, це може свідчити, що компанія використовує непрозорі схеми роботи з клієнтами.

Обравши лізингодавця, уважно і ретельно вивчіть угоду. Вам мають дати можливість ознайомитися з договором, обговорити його деталі та лише потім підписати. Здійснюйте будь-які платежі тільки після підписання договору про фінансовий лізинг.